597213-2019 - ÄndringSverige-Göteborg: Kaffe, te och liknande produkter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel kaffe och te
Referensnummer: 103/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15860000 Kaffe, te och liknande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Kaffe och te, ekologiskt och etiskt producerat, för verksamheter inom Göteborgs Stad och deltagande GR kommuner.
Kaffe finns även upphandlat på avtalen Kaffeautomater och Livsmedel grossist.