59725-2021 - ÄndringSverige-Falun: Utryckningsfordon
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Buss för förstärkt sjukvårdstransport
Referensnummer: RD20/05911
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34114100 Utryckningsfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar köp eller leasing av 1 st. buss för förstärkt sjukvårdstransport mellan länet och regionsjukhus i Uppsala samt vid större händelser och evenemang i länet och som katastrofberedskap.