See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal möbler
Beskrivning: Sveriges geologiska undersökning (SGU) inbjuder till anbudsgivning gällande upphandling av Möbler, textilier och inredning med tillhörande tjänster. Upphandlingen omfattar i första hand nyproducerade möbler, enligt Bilaga Varukorg samt enligt vad som anges nedan och i bifogade handlingar. Denna upphandling omfattar möbler, textilier och inredning främst till kontors-, konferensrum men även utrymmen för personal och besökare. Här avses exempelvis entréer, reception, matsal, pentry, vilrum och omklädningsrum.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39130000 Kontorsmöbler
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99204:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39151000 Diverse möbler