Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetsdrift av Tibble - och Norskogsbadet
Referensnummer: KFN 2019/110-55.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92610000 Drift av idrottsanläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Täby kommun har för avsikt att genomföra en upphandling gällande verksamhetsdriften av Tibble- och Norskogsbadet. Annonsering planeras till vecka 4 2020.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 98330000 Tjänster för fysiskt välbefinnande
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tjänsten omfatta verksamhetsdrift av Tibble- och Norskogsbadet i Täby kommun.