597384-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten – Maskintjänster Södra Sverige
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Maskintjänster Södra Sverige
Beskrivning: Upphandlingen omfattar hyra av entreprenadmaskiner med förare samt tillvalsutrustning. Tjänsterna avses användas i samband med arkeologiska undersökningar. Upphandlingen täcker södra Sverige och omfattar nedan områden: - Skåne - Blekinge - Kronobergs län
Intern identifierare: 233-114-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar, 45520000 Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000