MSB söker en Leverantör av Radioaccessnät för att leverera en tjänst som medger åtkomst till hela deras av Sverige landstäckande Radioaccessnät. Radioaccessnätet MSB efterfrågar är ett 4G-nät för datakommunikation och IoT-tillämpningar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72410000 Leverantörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen