597419-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Specialkläder och tillbehör – RFI Protective Clothing System
Förhandsmeddelande som används som anbudsinfordran – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRFI Protective Clothing System
BeskrivningYou are hereby invited to submit your comments to the Swedish Police Authority’s draft of a requirement specification, which may be part of the procurement documents for a possible future public procurement of a protective clothing system for the National Bomb Section.
Intern identifierareA549.027/2024
Typ av förfarandeÖppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18400000 Specialkläder och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18140000 Tillbehör till arbetskläder, 18143000 Skyddskläder, 18410000 Specialkläder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRFI Protective Clothing System