597449-2023 - ResultatSverige-Borlänge: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal: Resurskonsulter - Arkitektur och landskapsarkitektur
Referensnummer: KOM-409329
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser att tillhandahålla resurskonsulter inom arkitektur och landskapsarkitektur.
Upphandlingen är indelad i fem delområden:
Delområde 1: Landskap och gestaltning
Delområde 2: Arkitektur och gestaltning
Delområde 3: Vegetationshantering (Planering/projektering/underhåll)
Delområde 4: Vegetationshantering (Besiktning/kontroll)
Delområde 5: Tillgänglighet
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71200000 Arkitekttjänster, 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
Del nr: 3
Del nr: 4
Del nr: 5
Del nr: 6
Del nr: 7
Del nr: 8
Del nr: 9
Del nr: 10
Del nr: 11
Del nr: 12
Del nr: 13
Del nr: 14
Del nr: 15
Del nr: 16
Del nr: 17