597470-2021 - ÄndringSverige-Jönköping: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjukvårdsmateriel
Referensnummer: 17/135
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköpings kommun avser att upphandla sjukvårdsmateriel, förband och utrustning för sårbehandling med undertryck.
Inledning
Jönköpings kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud avseende sjukvårdsmateriel.
Omfattning
Avtalet omfattas av samordnad varudistribution vilket innebär att Leverantören levererar till en distributionscentral.
Endast avtalade artiklar kommer att visas i e-handel.
För övriga avropsberättigade parter, se avtalsvillkor.