597473-2021 - ÄndringSverige-Härnösand: Glasögon
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Terminalglasögon 2022
Referensnummer: 21RS11369
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33734000 Glasögon
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Västernorrland upphandlar terminalglasögon till personal inklusive synundersökning.
Upphandlingen är indelad utifrån geografisk lokalisering i länets sju (7) kommuner Sundsvall, Timrå, Ånge, Härnösand, Kramfors, Sollefteå, Örnsköldsvik.
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar köp av Terminalglasögon inklusive synundersökning enligt beskrivning i Kravspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt.