597502-2021 - ÄndringSverige-Limhamn: Byggnation av parkeringshus
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnation av parkeringshus inom Kv. Cyklopet 2
Referensnummer: 21/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45213312 Byggnation av parkeringshus
II.1.4.
Kort beskrivning
En totalentreprenad enligt ABT 06, avser en parkeringsanläggning i Hyllie, Malmö.
För entreprenaden gäller ABT 06, Allmänna Bestämmelser för totalentreprenader avseende byggnads-, anläggnings- och installationsentreprenader, med de tillägg och ändringar som följer av dessa administrativa föreskrifter.
Upphandlingsförfarande
Öppet förfarande