597503-2021 - ÄndringSverige-Örnsköldsvik: Datorer och datamateriel
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Persondatorer
Referensnummer: A 21-065 F
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Örnsköldsviks kommun upphandlar ett ramavtal för persondatorer för successiva avrop under avtalstiden. Med persondatorer avses bärbara datorer, stationära datorer, surfplattor, hybriddatorer, allt i ett-datorer m.m. Även bildskärmar ska ingå i avtalet. Datorerna är avsedda för såväl administration som skolor samt de kommunala bolagen.