597515-2021 - Frivillig förhandsinsynSverige-Stockholm: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Next Generation Sequencing instrument
Referensnummer: 2021-37
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp av ett Next Generation Sequencing (NGS) instrument, för sekvensering/genotypning av HIV samt Hepatit B och C samt vara flexibelt och ha tillräcklig kapacitet för laboratoriets framtida behov.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38400000 Instrument för kontroll av fysikaliska egenskaper
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
FFIn avser ett Next Generation Sequencing (NGS) instrument, för sekvensering/genotypning av HIV samt Hepatit B och C samt vara flexibelt och ha tillräcklig kapacitet för laboratoriets framtida behov.