597517-2019 - KonkurrensutsättningSverige-NACKA: Vattenbruk
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Klippning av vattenvegetation 2019
Referensnummer: NTN 2019/257
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77800000 Vattenbruk
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar klippning av vattenväxtvegetation i Nacka kommuns insjöar samt borttransport av den avklippta vegetationen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen