597526-2022 - ResultatSverige-Gävle: Avfallshantering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Behandling av avfallet impregnerat trä från Gästrike Återvinnares återvinningscentraler och separat insamlat
Referensnummer: 12763
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Gästrike återvinnare upphandlar behandling av impregnerat trä från återvinningscentraler eller separat insamlat. Leverantören ansvarar för mottagning och all behandling av avfallet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen