59757-2022 - ResultatSverige-Luleå: Målning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för entreprenad- och reparationsarbeten - Målning
Referensnummer: 202106
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45442100 Målning
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetena omfattar:
- Reparationsarbeten.
- Entreprenader vid om-, tillbyggnationer
- Målning och Tapetsering, Inkl HLU arbeten (hyresgäststyrt lägenhets underhåll), där hyresgästen har möjlighet att låta utföra nya ytskikt på väggar, med tapeter eller målningsarbeten.)
-Uppdrag enligt MEPS-kalkyl
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45442100 Målning, 45453100 Renoveringsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen