Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Kommunalt bostadsbolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenadprojekt Granängstorget
Referensnummer: 21/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45211000 Anläggningsarbeten för flerfamiljshus
II.1.4.
Kort beskrivning
Ny- och tillbyggnad av bostäder mm. Se anbudansökan för ytterligare information
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 45211300 Byggnation av bostäder, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen