Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Turbunden skolskjuts och serviceresor
Referensnummer: UPP-2019/099
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60120000 Taxitjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Turbunden skolskjuts och serviceresor. En tjänst som omfattar skolskjuts för elever i grundskola, grundsärskola, och gymnasiesärskola samt serviceresor för personer med funktionsnedsättning och äldre. Resorna och fordonen är anpassade till kommuninvånare med funktionsnedsättning eller med behov av extra stöd i någon mening.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 180 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Turbunden skolskjuts och serviceresor enligt upphanldingsdokumenten