Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2016-1100 Låssmedtjänster Telge AB, Södertälje kommun.
Referensnummer: 16/49
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44521100 Lås
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser materialleveranser och montering av mekaniska lås, nycklar, cylindrar, låskistor och tublås. Upphandlingen avser även låssmedstjänster så som låsbyten, låsöppning, låsborrning samt även annat som brukar vara aktuellt för en låssmed.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44520000 Lås, nycklar och gångjärn, 44521000 Diverse hänglås och lås, 44521110 Dörrlås, 44522400 Låsdelar, 98395000 Låssmedstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen