Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Facultative reinsurance of Crime combined with D&O insurance for the City of Gothenburg on behalf of Försäkrings AB Göta Lejon
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Facultative reinsurance of Crime combined with direct placement Directors and Officers liability insurance for the City of Gothenburg on behalf of Försäkrings AB Göta Lejon.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 767 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66510000 Försäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen