Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av medarbetarenkät.
Referensnummer: 2016-040
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar avtal för genomförande av medarbetarenkät (inklusive förberedande arbete, enkätutskick och sammanställning av rapporter och analyser) samt tilläggstjänster i mindre omfattning såsom möjlighet att beställa ytterligare rapporter och analyser av medarbetarenkätresultatet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik, 79311000 Undersökningar, 79311100 Utformning av undersökningar, 79311200 Genomförande av undersökningar, 79311300 Undersökningsanalys, 79313000 Resultatuppföljning, 79320000 Opinionsundersökningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen