597705-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Förbandsartiklar; clips, suturer och ligaturer – Suturer och Stapling, Region Norrbotten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSuturer och Stapling, Region Norrbotten
BeskrivningUpphandlingen avser Suturer, ligaturer, tape och staplers samt övrigt sortiment (förbrukningsartiklar) för leverans till Region Norrbotten. Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.
Intern identifierare24/175
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33141100 Förbandsartiklar; clips, suturer och ligaturer
Ytterligare klassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141120 Clips, suturer och ligaturer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000