59771-2020 - ResultatSverige-Västerås: Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektledare mekanikutveckling
Referensnummer: 2019/0752
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Som en del av Robotdalen finns ett testcenter för kollaborativa robotar, syftet med testcentret är att ta fram nya processer och applikationer med ny teknik för att öka produktiviteten inom svensk tillverkningsindustri.
Uppdraget kommer att innehålla projektledning, mekanikutveckling, kundkontakt, samt framtagning av fysiska verktyg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen