2. Förfarande
Förfarande
Titel: Budget och prognossystem
Beskrivning: Denna upphandling avser en ny funktionalitet i kommunen i form av ett budget och prognos verktyg
Intern identifierare: KS 26/0725
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48441000 Programvara för finansiell analys
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Budget och prognossystem