59775-2023 - ResultatSverige-Sundsvall: Teknisk besiktning och provning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Myndighetsbesiktning - Brandskyddsanordningar & elektriska anordningar
Referensnummer: UH-2022-298
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Besiktningsfirmor, se hit!
Sundsvalls kommun och Timrå kommun erbjuder affär för återkommande revisionsbesiktningar av brandskyddsanordningar och elektriska anordningar.
Upphandlingen är indelad i 2 olika anbudsområden, vilka prövas och tilldelas separat. Vi söker en (1) leverantör för respektive åtagande.
Brandskyddsanordningar (brandlarm, sprinkler- och gassläcksystem) (Timrå deltar inte på detta område)Elektriska anordningar och starkströmsanläggningar
Värdet på upphandlingen uppskattas till 2 mn kr.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Brandskyddsanordningar
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Elektriska anordningar
Del nr: 2