597765-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Henån: Avfallstransport
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transporter av brännbart avfall och matavfall
Referensnummer: Dnr. 11-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90512000 Avfallstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar transporter av brännbart avfall och matavfall från Månsemyrs avfallsanläggning samt slutbehandling samt tillhandahållande av containrar.
Grund för tilldelning
Det anbud, för respektive del, som accepterar och uppfyller samtliga i upphandlingen ställda krav och vars anbud som vid utvärderingen har lägst pris (jämförelsesumma) kommer att tilldelas avtal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90510000 Avfallshantering, 90513000 Hantering av ofarligt avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen