597834-2022 - ResultatSverige-Märsta: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänst för systemutveckling för webb-GIS
Referensnummer: UH-2022-32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Sigtuna kommun genomför en samordnad upphandling gällande Konsulttjänst för systemutveckling för webb-GIS.
Deltagande upphandlande myndigheter är Sigtuna kommun och Enköpings kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 38221000 Geografiska informationssystem (GIS eller motsvarande), 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72266000 Programkonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Konsulttjänst för systemutveckling för webb-GIS, ca 2 000 000 SEK.