597841-2019 - ResultatSverige-Ekerö: Rekryteringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringstjänster
Referensnummer: KSUH19/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ekerö kommun avser att upphandla rekryteringstjänster.
Upphandlingen är uppdelad i tre (3) anbudsområden:
1. Chefer
2. Samhällsbyggare
3. Specialister
Avtal avses att tecknas med en (1) leverantör per anbudsområde. Avtalstiden är två (2) år med option på förlängning ett (1) plus ett (1) år.
Upphandlingens uppskattade värde, baserat på tidigare års köp, är 2 100 000 kr.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Chefer
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Samhällsbyggare
Del nr: 2
Specialister
Del nr: 3