597847-2019 - ResultatSverige-Sollentuna: Konsulttjänster för public relations
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationstjänster
Referensnummer: SK2019-0131
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79416200 Konsulttjänster för public relations
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunikationstjänster inom områdena Strategisk rådgivning, Grafisk formgivning och produktion, Film samt Möten och evenemang.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32342400 Ljudanordningar, 79340000 Reklam och marknadsföring, 79416000 Public relations, 79416200 Konsulttjänster för public relations, 79822500 Grafisk formgivning, 79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser, 79952000 Evenemang, 79952100 Anordnande av kulturevenemang, 79956000 Anordnande av mässor och utställningar, 92100000 Film- och videotjänster, 92111250 Produktion av informationsfilm, 92111260 Produktion av informationsvideor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen