597850-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Konsulter projekt- och byggledning Stötta Vasa
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsulter projekt- och byggledning Stötta Vasa
BeskrivningUppdraget består av två delar: dels att slutföra montering av ett yttre stöd för skeppet Vasa, dels pprojektering av inre stöttning. I montering av det yttre stödet ingår även rivning och bortforsling av den gamla, befintliga stödkonstruktionen.
Intern identifierare2.4-2025- 1620
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000