597894-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Örebro: Reparation och underhåll
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service och reparationsarbeten av storköksutrustning och vitvaror
Referensnummer: 20RS5266
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar årlig service av storköksutrustning och tvättmaskiner samt reparationsarbeten av storköksutrustning, tvätt- och diskmaskiner till Region Örebro län.
Målet är att förlänga livslängden på utrustningen samt minimera de akuta driftavbrotten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50530000 Reparation och underhåll av maskiner, 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen