597936-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Reklam och marknadsföring
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationstjänster
Referensnummer: NV-03417-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Naturvårdsverket inbjuder till upphandling av ramavtal avseende kommunikationstjänster där följande delområden:
— Strategiska kommunikationstjänster
— Utveckling digitala kommunikationstjänster
— Operativa kommunikationstjänster
— Konferensplanering och facilitering
— Medieanalys, mediebevakning och medieutskick
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79416000 Public relations
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Naturvårdsverket inbjuder till upphandling av ramavtal avseende kommunikationstjänster för följande Anbudsområden:
— Digitalbyråtjänster
— Mediebevakning, medieutskick och medieanalys