Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mätutrustning Block 5 Uppsala
Referensnummer: 1010449436
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38300000 Mätutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Vattenfall AB, Heat Sweden inbjuder er att inkomma med intresse för leverans av ett flertal mätsystem för rökgasmätning, rågas- och rengas emissioner, vi avser att upphandla mätutrustningarna till avfallsförbränningen block 5 (baslastpanna) i Uppsala.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Mätutrustning
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38300000 Mätutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Option 1 Redudant Emissionsmätsystem
Del nr: 2
Option 2 Fossil CO2 provtagare
Del nr: 3
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 05/12/2023
Detta kontrakt kan förlängas: nej
Option 3 Fukt och Oljeavskiljare
Del nr: 4