2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal utredningar, metodutveckling och utvärderingar inom regional utveckling
Beskrivning: Denna upphandling avser upphandling av konsulter inom regional utveckling, enligt beskrivning i upphandlingsdokumenten. Upphandlingen omfattar bl a utredningar, metodutveckling och utvärderingar inom regional utveckling. Upphandlingen är uppdelad i delområden och anbud lämnas för ett eller flera delområden.
Intern identifierare: RUN 2024/229
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Ytterligare klassificering (cpv): 73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Upphandlingsdokument MT (2)