Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
System för utbildningsadministration
Referensnummer: 19RS2265
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48219300 Programvara för administration
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ett nytt system/tjänst för utbildningsadministration till Region Örebro län
("Regionen").
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48931000 Programvara för utbildning, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen