598165-2019 - ResultatSverige-Uppsala: Trycksaker och tillhörande produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avseende Allmänt kontorstryck, kopiering och produktion av expomaterial
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantören skall vid behov leverera allmänt kontorstryck (t ex flygblad, affischer, visitkort, rapporter, brevpapper, kuverttryck och årsredovisningar), kopiering (t ex en- eller tvåsidig kopiering i format A4 i varierande upplagor) samt produktion av expomaterial (t ex roll-ups, posters, vepor och banderoller). Leverans(ser) skall ske till universitetets adress(er) i Uppsala och/eller Visby. Vid behov ska produkterna limmas, häftas, spiralbindas eller hålslås.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen