598209-2019 - ResultatSverige-Borås: Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT- konsulter
Referensnummer: 2018-00095IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal IT- Konsulter Borås Stad, Dataservice. Samt applikationspaketering.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal, 48451000 Programvara för affärsresursplanering, 48812000 Ekonomiska informationssystem, 72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer, 72212440 Programvaruutvecklingstjänster för finansiell analys och redovisning, 72212450 Programvaruutvecklingstjänster för tidsredovisning eller personal, 72212451 Programvaruutvecklingstjänster för affärsresursplanering, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72263000 Programimplementation, 72266000 Programkonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen