2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elverk 20 kVA
Beskrivning: Upphandlingen avser 20 kVA generatorer. Generatoraggregaten ska uppfylla fordringarna enligt ISO 8528-1 effektklass PRP (maximal effekt). De är avsedda att användas för strömförsörjning vid MSBs internationella insatser, men även vid nationella övningar.
Intern identifierare: 24/148
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31100000 Elektriska motorer, generatorer och transformatorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del