598224-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Riskbedömning för bygg- och anläggningsarbeten – Tekniska konsulter - Riskutredning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulter - Riskutredning
BeskrivningTekniska Konsulttjänster inom riskutredning. Genomförande av riskanalyser kring transporter av farligt gods och kring hantering av farliga ämnen i närhet av områden för exploatering samt förslag till säkerhetshöjande åtgärder om sådana finns.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313410 Riskbedömning för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107830:Lot:1