598249-2022 - ÄndringSverige-Stockholm: Reklam och marknadsföring
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mediebyråtjänster
Referensnummer: 23.3-10136-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Statens inköpscentral vid Kammarkollegiets upphandling av Mediebyråtjänster är indelad i två (2) anbudsområden:
- Mediestrategi, planering och köp av annonser,
- Annonseringsverktyg.
Se upphandlingsdokument för kravställning, utvärdering, takvolymer m.m.