598284-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Teknisk besiktning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teknisk besiktning träd och park
Referensnummer: T2019-02592
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71631000 Teknisk besiktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för teknisk besiktning av Träd och park.
Avropsberättigade är Trafikkontoret, Norrmalms Stadsdelsförvaltning, Östermalms Stadsdelsförvaltning samt Kungsholmens Stadsdelsförvaltning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71300000 Ingenjörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen