Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Logistikkonsult - automatiserat höglager
Referensnummer: EUI 19 048
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Om upphandlingen
Göteborgs universitet söker en konsult med teknisk kompetens som ska hjälpa till med framtagande av förfrågningsunderlag för automatiserat höglager för bokförvaring. Bokförvaringen kommer att vara en del av en nybyggnation av ett nytt universitetsbibliotek.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71300000 Ingenjörstjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71321000 Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen