59834-2018 - ResultatSverige-Karlskrona: Kopieringspapper
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kopieringspapper, pall och box 2016
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Bromölla, Karlskrona, Sölvesborg
Nuts-kod SE221 Blekinge län,SE221 Blekinge län,SE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen avser kopieringspapper pall och box.
Uppdragets huvudsakliga innehåll består i att tillgodose de upphandlandes samlade behov av: kopieringspapper, pall och box. Vitt och färgat papper.
Kopieringspapper i mindre förpackningar upp till 500 ark ingår i annat avtal (kontorsmaterial).
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
30197643 Kopieringspapper
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: ja
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.