2. Förfarande
Förfarande
Titel: Beläggnings- och anläggningsarbeten
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för material, resurser, fräsning, asfaltsbeläggningar, vägmarkering, anläggningsarbeten samt anslutande tjänster. Ramavtalet avser arbeten för både underhåll och nybyggnation, uppdelat på ett antal objekt. Avtalet är ett ramavtal som kommer om möjligt tecknas med tre entreprenörer, hur arbeten avropas från dessa framgår av denna handling.
Intern identifierare: UH24-057
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233222 Vägbeläggningsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45233220 Ytbehandling av vägar, 45233221 Vägmarkeringsarbeten, 45233223 Nybeläggning av körbana, 45233228 Ytbeläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000