598395-2019 - ÄndringSverige-VÄNERSBORG: Reparation och underhåll av hissar
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Driftentreprenad för hissar inom Vänersborgsbostäder
Referensnummer: 19/25
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.1.4.
Kort beskrivning
För övergripande information om serviceavtalet se Kontraktsformuläret, K04.
Syftet med upphandlingen är att teckna serviceavtal med en entreprenör för service på hissar inom B:s hela fastighetsbestånd. B avser att teckna avtal med en entreprenör.