598400-2022 - ÄndringSverige-Laholm: Byggnadsteknisk rådgivning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter - Översiktsplanering och strategi
Referensnummer: Samhällsbyggnadsnämnden 2022-178
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71312000 Byggnadsteknisk rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för avrop av tekniska konsulttjänster inom fackområde översiktsplanering och strategi.