598401-2022 - ÄndringSverige-Karlskrona: Avfallsförbränning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förbränning av grovavfall
Referensnummer: 2022/261 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513300 Avfallsförbränning
II.1.4.
Kort beskrivning
Affärsverken är i behov av att köpa tjänsten förbränning av brännbart grovavfall.
Upphandlande myndighet
Affärsverken Karlskrona AB 556049-4733
Produkten/Tjänsten
Upphandlingen avser förbränning av brännbart grovavfall från hushåll och verksamheter.