598402-2022 - ÄndringSverige-Märsta: Tolktjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tolktjänster
Referensnummer: UH-2022-31
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79540000 Tolktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sigtuna kommun har för avsikt att upphandla tolkförmedlingstjänster. Avtal kommer tecknas med fem (5) leverantörer i rangordning.