598405-2022 - ÄndringSverige-Lerum: Installation av brandskyddsutrustning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal av brand-, inbrottslarm och passagesystem
Referensnummer: KS22.326
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51700000 Installation av brandskyddsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Lerums kommun bjuder härmed in till att lämna anbud avseende installation och service av brandlarm, inbrottslarm, passersystem och kameraövervakning (CCTV) samt tillkommande material, exempelvis överfallslarm. Syftet med upphandlingen är att tillgodose kommunens behov av underhåll och service samt installation av kommunens säkerhetsanläggningar. Uppdragets speciella form kräver ett informationsflöde mellan beställare, verksamhet, säkerhet och leverantörens personal.