59841-2019 - ResultatSverige-Helsingborg: Musikinstrument, sportartiklar, spel, leksaker, hantverk, konsthantverksmateriel och tillbehör
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Musikinstrument med tillbehör
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
37000000 Musikinstrument, sportartiklar, spel, leksaker, hantverk, konsthantverksmateriel och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Helsingborgs stad inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud i enlighet med detta upphandlingsdokument avseende musikinstrument och tillbehör.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
37000000 Musikinstrument, sportartiklar, spel, leksaker, hantverk, konsthantverksmateriel och tillbehör, 37300000 Musikinstrument och delar till dessa, 37310000 Musikinstrument, 37315000 Musikinstrument med elektrisk förstärkning, 37320000 Delar och tillbehör till musikinstrument, 37321000 Tillbehör till musikinstrument, 37321600 Musikinstrumentpåsar eller -fodral eller tillbehör, 37321700 Musikinstrumentstativ eller notställ, 37322000 Delar till musikinstrument, 50860000 Reparation och underhåll av musikinstrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen